Kaip vaizduojame etnines grupes?

Pasvarstyti šį klausimą Tautinių mažumų departamentas (TMD) pakvietė būrį žurnalistų, tarp kurių dominavo etninių mažumų leidinių atstovai, į seminarą Klaipėdoje „Žiniasklaida – objektyvi ≠ įdomi?“.

TMD direktorė dr. Vida Montvydaitė ir Nacionalinio socialinės integracijos instituto direktorė Neringa Jurčiukonytė nagrinėjo tautinių mažumų žiniasklaidoje vaizdavimo klišes, romų kultūros Lietuvoje tyrinėtoja, antropologė Aušra Simoniukštytė kalbėjo apie šios etninės grupės  diferenciaciją, gyvenimo ypatumus ir pateikė jos vaizdavimo rekomendacijas.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius aktualiais vizualiais pavyzdžiais ragino pasvarstyti, kaip kuriamos intriguojančios istorijos apie žmones, kokį emocinį poveikį jos turi, pasiūlė pažiūrėti ir aptarti socialinės reklamos pavyzdžių.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorė prof. Audronė Nugaraitė skaitė pranešimą apie medijų raštingumą, auditorijos ir žurnalistų sąveikos algoritmus, VU Komunikacijos fakulteto lektorė dr. Džina Donauskaitė kalbėjo apie informacijos rinkimą, informacijos šaltinių patikimumą ir tikrinimą, Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Monika Frėjutė-Rakauskienė pristatė tyrimą kaip ir kokius žiniasklaidos šaltinius renkasi tautinių mažumų atstovai.

Pranešimai žadino gyvą diskusiją, etninių grupių atstovai svarstė klausimus – ką ir kaip galima daryti, kad situacija keistųsi.

Daiva Červokienė

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Parašykite komentarą