„Valstiečių laikraščio“ dailininko paroda Trakuose

Trakų kultūros rūmuose atidaryta karikatūristo Rimanto Dovydėno jubiliejinė paroda „60 šypsenų“. Tris dešimtmečius „Valstiečių laikraštyje“ dailininku dirbantis R. Dovydėnas yra legendinio personažo Anupro Dirvelės gyvenimo bei nuotykių kūrėjas. Galima sakyti, kad kurdamas šį personažą Rimantas ir pats tapo legenda.

Jubiliato teišdrįsau paklausti vienintelio klausimo – kokia jo kuriamo personažo Anupro Dirvelės ilgaamžiškumo paslaptis. Atkurtoje Lietuvoje daug leidinių pasirodė ir išsikvėpė, o Anupras Dirvelė – vis nebe jaunas, bet sveikas ir gyvas sukiojasi po Lietuvos gyvenimo aktualijas.

Ne aš jį pagimdžiau, ne aš, tikiuosi, ir numarinsiu. Nuo 1984 m, kai „perėmiau“ Anupro Dirvelės paišymą, dėl mano kaltės jo nuotykiai nepasirodė tik vieną šeštadienį, kai gulėjau ligoninėje Santariškėse. Bet kitą savaitę, po operacijos, jau ligoninės palatoje piešiau Anupro nuotykius. Juos rašė įvairūs žmonės, dabar tai daro mano žemietis rokiškėnas Stasys Varneckas. Kažką vis sumąstom, kartais šmaikščiau, kartais – lyriškiau. Darom ir padarom“, – sakė R. Dovydėnas.

R. Dovydėno karikatūrų paroda „60 šypsenų“ veiks iki kovo mėn. 16 d.

Daiva Červokienė

Sigitos Nemeikaitės nuotraukos

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Parašykite komentarą