Kviečia romano „Ponas Zy“ pristatymas

Rugsėjo 13 d. (trečiadienį) 18 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41) vyks

rašytojo, žurnalisto, keliautojo Gerimanto Statinio istorinio romano „Ponas Zy“ pristatymas.

Jame dalyvaus: autorius Gerimantas Statinis, žurnalistas Audrys Antanaitis, istorikas dr. Arvydas Anušauskas, istorikas habil. dr. Jarosław Wołkonowski. Bus rodomas dokumentinis filmas „Tarpukario Vilniaus gynybinis žiedas“ iš ciklo „Reportažai iš Lietuvos požemių“ (rež. Justinas Lingys, scenarijaus autorius Gerimantas Statinis).

Pasak G. Statinio, romano siužetas – tai tikra istorija, nutikusi Vilniuje tarpukaryje, o jos herojus – lenkų armijos majoras Zygmuntas Šeliga-Šafranskis, tuo metu tarnavęs Ulonų 4 pulko intendantu, kuris prašvilpė nemažą sumą pinigų ir pateko į Sluškų rūmuose įsikūrusį kalėjimą… Jo linksmas, tačiau tragiškas likimas paskatino parašyti knygą, kuri kartu ir intriguojanti, ir pamokanti – gobšumas ir palaidas gyvenimas veda į pražūtį… Tai nuotykių ir meilės kupina istorija, apie tarpukario įvykius, kurie iš tiesų vyko Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje – Vilniuje.

Kodėl gimė ši knyga? Tai Vilniaus istorijos dalis. Daugelis vilniečių, matydami gynybinius įtvirtinimus aplink sostinę – Naujosios Vilnios, Šilo, Geležinio Vilko, Vilkpėdės ar Rasų gatvėse, nežino, kad jų statymo istorija apraizgyta įvairiausiomis intrigomis ir nuotykiais. Metas nupūsti laiko dulkes nuo Vilniaus istorijos, menančios, taip vadinamą lenkmetį.

Kviečiame dalyvauti.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Parašykite komentarą