Diskusijų festivalyje ,,Būtent!” kalbėta ir apie žiniasklaidą

Rugsėjo 8-9 dienomis Birštone vyko diskusijų festivalis ,,Būtent!” – atviras, nepolitinis, visuomeniškų piliečių, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų, politikos atstovų susitikimas.

Diskusijų temos, kaip ir diskusijų dalyviai (buvo ir atvykusiųjų iš užsienio) – labai skirtingos. Kalbėta apie lobizmą, politinį korektiškumą, Lietuvos vieningumą, net apie krepšinį.

Buvo nagrinėtos ir žiniasklaidos problemos.

,,Lietuvos žurnalistikos centras surengė pokalbį ,,Ar turinio projektai išstums žurnalistiką?“ , LRT ,,palapinėje“ Audriui Matoniui vadovaujant, Karolis Zikaras, Raimundas Celencevičius ir Andrius Vaišnys nagrinėjo klausimą „Kodėl nemokame kritiškai vertinti informacijos“? Trūksta informacijos ar gebėjimų? Įsigalėjo įprotis skaityti tik antraštes arba trumpus įrašus socialiniuose tinkluose?

Kiek žurnalistų dalyvavo diskusijų festivalyje? Šis klausimas sudėtingas, nes jų buvo ir tarp vedančių diskusijas, ir tarp diskutuojančių, ir besiklausančių. Į akis krito tik ryškiausi: LRT radijo ir televizijos laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis, Rytis Zemkauskas, Audrius Matonis, Raimundas Celencevičius, Andrius Vaišnys, Vidas Mačiulis, Džina Donauskaitė.

LŽS Vilniaus skyriaus inf.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Parašykite komentarą