19-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės superherojus – profesorius ir kolega Liudas Mažylis

Liudas Mažylis | A. Sartanavičiaus nuotr.

19-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės šūkis skelbia „Skaitau Lietuvą – skaitau pasaulį“. Šis renginys, pasak organizatorių, yra puiki proga įvertinti ir pajausti kaip keitėmės, kuo gyvenome, kokie Lietuvos ir pasaulio autoriai, asmenybės ir tekstai labiausiai paveikė mus per šalies atkūrimo šimtmetį ir tuo pačiu kalbėtis apie tai, kaip ir kokią Lietuvą bei pasaulį skaitydami kursime ateinantį šimtą metų.

Šiemet Vilniaus knygų mugė „Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį“ sutraukė 370 dalyvių iš 9 pasaulio šalių.

Šio reginio superherojumi tapo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius politologas ir žurnalistas, pradedantis rašytojas Liudas Mažylis, pristatęs net dvi savo knygas. 

Knyga „Lietuvos valstybės atkūrimo procesas. 1917 m. liepa–gruodis. Dokumentų rinkinys“ pristatyta vasario 23 d., penktadienį, didžiausioje Litexpo 5.1 konferencijų salėje. Knygos sudarytojai: Liudas Mažylis ir Rasa Zozaitė ir renginio vedėjas VDU rektorius prof. Juozas Augutis diskutavo tema „Apie mus prieš 100 metų ir dabar“ .

Šeštadienį L. Mažylis toje pačioje salėje, net nesutalpinusioje visų, norinčių jo pasiklausyti, pritatė savo knygą „99 metai po įvykio“. Tai – jo pirmoji grožinės literatūros knyga. Paprašytas apibūdinti knygos žanrą, profesorius sakė, jog tai – veiksmo dokumentika. Pasitelkęs fantaziją knygoje jis kalba apie Vasario 16-osios Akto suradimo aplinkybes. O pirmieji knygos fragmentai, pasak L. Mažylio, atsirado 2017-ųjų sausį jo socialiniame tinkle „Facebook“.

Tačiau mugės superherojumi prof. L. Mažylis buvo visomis renginio dienomis – jis nenuilstamai dalijo autografus prie originalaus leidyklos stendo ir bendravo su skaitytojais, nemažai gerbėjų pasipuošė ir jo garbei sukurtais marškinėliais.

Beje, Sąjūdžio laikais Liudas Mažylis dirbo dienraščio „Kauno laikas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju, 1993–1998 metais – Kauno miesto savivaldybės atstovu spaudai, spaudos centro vadovu, dabar jis – ir LRT televizijos dokumentinių apybraižų ciklo „Šiandien prieš 100 metų“ vedėjas.. 

Pasiteirautas, ar save tebelaiko ir žurnalistu, prof. L. Mažylis neabejodamas atsakė teigiamai.

Daiva Červokienė

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Parašykite komentarą