Raimondo Polio knyga apie Mamą kalba ir apie Amžinybę

Žurnalistas ir publicistas Raimondas Polis išleido knygą „Magister Magistrorum (Mokytojų mokytoja)“, skirtą atminti savo Mamai, žinomai lietuvių kalbos ir literatūros pedagogei Eleonorai Danutei Polianinienei. Knygos anotacijoje pastebima, kad filologės ir istorikės mokiniai buvo kitakalbiai… Jiems, mokytojos dėka, Lietuva tapo savais namais, o jų vaikams ir vaikaičiams – Tėvyne.

Knygoje publikuojami pačios E. D. Polianinienės tekstai, jos mokinių, bičiulių, kolegų prisiminimai, taip pat mokytojos dienoraščių fragmentai, interviu su Ja ir straipsniai apie Ją t.t, iš kurių veriasi subtili šviesaus atminimo Eleonoros Danutės Polianinienės asmenybė, jos darbo stilius, pomėgiai, interesai ir labai šiltas, kartu ir reiklus bendravimas su sūnumis. Labai įdomi ir informatyvi šiuo aspektu yra publikacija „Motinos ir sūnaus tandemas“ (“Moteris, 2005m.  spalis), kalbanti ir apie  nenusakomai stiprų motinos ir sūnaus Raimondo dvasinį ryšį.

Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, tarsi „prikeliančiomis“ praeitį, bendravimo akimirkas ir ryšį, susitikimus su įdomiais žmonėmis, kurių buvo turtingas E. D. Polianinienės gyvenimas.

Nors R. Polis knygos anotacijoje teigia, kad leidinys skirtas visiems, kurie domisi mokytojo pašaukimu bei misija mūsų valstybėje, norisi pastebėti, kad jis peržengia šios auditorijos interesus. Leidinys kalba apie labai  jautrius dalykus – asmenybės formavimą ir lavinimą, paskatą tobulėti ir mokytis, apie šilumą ir meilę, kurią kuria palieka mūsų artimi žmonės, tad tampa ir šaltiniu suprasti bei mokytis šių subtilių dalykų.

Labai jautrus ir subtilus kolegos publicisto ir režisieriaus  R. Polio ryšys su Mama peržengia šio pasaulio ribas ir perkelia į Amžinybę. Pacituosiu knygos „Magister Magistrorum“ tituliniame puslapyje R. Polio  parašytus žodžius: „Atsisveikinęs ir palydėjęs Mamą į Amžinąją Erdvę jaučiuosi lyg sutikęs Ją iš naujo. Mąstydamas apie Ją dažnai patiriu susitikimo jausmą, nors žinau, kad Jos šioj Žemėj nebėra. Dėkoju, kad buvo duota, leista susitikti. Ir liks leidžiama, kol Būsiu!“ Ar beverta minėti, kaip tuo džiaugiasi ir didžiuojasi Mama Eleonorai Danutė. Ir, ko gero, ne tik Ji viena…

 

Daiva Červokienė

 

Nuotraukoje  Raimondas Polis ir Mama

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Parašykite komentarą